VZPoura úrazům: Navštívili jsme 57 tisíc dětí na 820 školách

28. 6. 2018

vzpoura_logo

Již téměř tři roky nabízí Všeobecná zdravotní pojišťovna školám po celé ČR bezplatný program prevence dětských úrazů. Za tu dobu stihli ambasadoři projektu VZPoura úrazům navštívit přes 820 škol a školek a poučit o úrazech více než 57 000 dětí. Přitom se vůbec nedá říct, že by zájem o projekt nějak klesal. Právě naopak.

Míříme na letní tábory

Ambasadory projektu VZPoura úrazům jsou hendikepovaní pracovníci VZP, kteří sami dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předat dětem. Možná i proto je o projekt stále velký zájem, a to jak ze strany základních a středních škol, tak i mateřských. O letních prázdninách, které jsou z hlediska dětských úrazů již tradičně nejrizikovější, vyráží ambasadoři na letní tábory. Letos jich plánují navštívit celkem 21. Právě venkovní prostory jsou přitom k praktickým ukázkám preventivních aktivit ideální.

Co nám ukázala praxe

Jak čas běží a počet edukačních setkání narůstá, získávají ambasadoři stále více zkušeností. Přesně vědí, co na děti nejvíce působí, a dokážou své přednášky přizpůsobit věkově odlišným skupinám studentů. Menší děti jsou zpravidla kontaktnější a komunikace s nimi probíhá formou rozhovoru. Na rozdíl od starších studentů, pro které mají ambasadoři připravená videa a prezentace, mladším dětem nejvíce vyhovují velké obrázky rizikových a naopak bezpečných situací. Výborné je využití různých rekvizit, jako je například model obratlů.

VZPoura na Instagramu

Hlavním komunikačním kanálem s žáky a učiteli jsou webové stránky projektu www.vzpoura-urazum.cz. Abychom se však co nejvíce přiblížili starším studentům, kteří značnou měrou využívají ke komunikaci sociální sítě, fungujeme i na instagramovém profilu @vzpoura_urazum. Děti a studenti tak s námi mohou sdílet, komentovat a lajkovat fotky a videa přímo ze setkání s ambasadory.

Co chystáme do budoucna?

Na léto a následující školní rok již máme jasnou představu o tom, jakým směrem bychom chtěli celý projekt posunout. Kromě letních táborů plánujeme organizovat setkání i mimo prostory škol a zaměřit se na kulturní centra či domy dětí a mládeže. Těšit se můžete také na pravidelné fotoreportáže z táborů a nové aktivity na Instagramu.

Jak si nás objednat?

Objednat si nás můžete pomocí jednoduchého on-line rezervačního formuláře.


 
Informace o projektu

Nenechte si nic utéct