ČESKOU REPUBLIKU BUDOU NA ME V GOLFU HENDIKEPOVANÝCH REPREZENTOVAT ČTYŘI HRÁČI

23. 6. 2016

vzpoura_logo

Sto dva hráčů z devatenácti zemí se představí na mistrovství Evropy v golfu hendikepovaných, které se koná od 18. do 21. června v golfovém resortu Barbora. Česká republika bude mít na turnaji, který je součástí prestižní série European Disabled Golf Tour, čtyři zástupce.

Účast na evropském šampionátu má jistou Zbyněk Kotek, který mý po úrazu omezenou hybnost horní končetiny. Na turnaji nebudou chybět ani Miroslav Lidinský, který následkem zranění v Afghánistánu přišel o dolní končetinu a Tomáš Prouza, který má roztroušenou sklerózu. Čtvrtým českým golfistou je Pavel Bambousek, který po úrazu páteře využívá ke hře vertikalizační vozík Paragolfer.

Evropská hendigolfová špička se sejde v České republice už pošesté, úplně poprvé se tady ale golfisté se zdravotním postižením utkají v rámci mistrovství Evropy. Turnaj pořádá Česká golfová asociace hendikepovaných pod záštitou Evropské golfové asociace hendikepovaných a České golfové federace, která turnaj podporuje organizačně i finančně.

"Česká golfová federace a Česká golfová asociace hendikepovaných dlouhodobě spolupracují na rozvoji golfu hendikepovaných u nás. Mistrovství Evropy bylo České republice přiděleno poté, co se ČGF loni stala členem Evropské golfové asociace hendikepovaných. ČGF poskytla CZDGA podporu při získání státní dotace pro uskutečnění šampionátu a zároveň poskytne zkušené mezinárodní rozhodčí, kteří se postarají o úspěšný průběh akce," prozradil generální sekretář České golfové federace Martin Bek.

Hlavním cílem evropského šampionátu je podpořit golf zdravotně postižených v České republice a představit golf v očích široké veřejnosti jako sport bez bariér. V evropském měřítku je tento turnaj podpůrnou akcí pro blížící se zařazení hendigolfu mezi paralympijské sporty.

Zdroj: http://www.cgf.cz/

Jak si nás objednat?

Objednat si nás můžete pomocí jednoduchého on-line rezervačního formuláře.


 
Informace o projektu

Nenechte si nic utéct